Aktualności

Strażak Miesiąca nagrodzony

2009.02.18 00:00 , aktualizacja: 2012.05.31 08:27

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Druh Tomasz Makulski należący do OSP w Ożarowie Mazowieckim otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Grudnia 2008”. W czasie uroczystości w dniu 18 lutego br. w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika nagrodę laureatowi wręczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Wyróżnienie tytułem „Strażaka Miesiąca Grudnia 2008” jest wyrazem uznania bohaterskiej postawy w czasie akcji ratowniczej z dnia 4 grudnia 2008 roku. Druh Tomasz Makulski był świadkiem kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Bronisze na trasie A2 i jako jedyny z uczestników ruchu przystąpił do profesjonalnej akcji ratowniczej. Bezzwłocznie powiadomił o zdarzeniu odpowiednie służby i nie zważając na zagrożenie pożarem zabezpieczył miejsce wypadku oraz udzielił skutecznej pomocy przedmedycznej uczestnikom wypadku. Po przybyciu służb ratowniczych Tomasz Makulski pomagał przy ewakuacji poszkodowanych z rozbitego samochodu.

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz podziękował laureatowi za pełną poświęcenia służbę. Podkreślił, że jako strażak ochotnik niejednokrotnie podejmuje działania polegające na ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia podczas niebezpiecznych działań ratowniczo – gaśniczych. Życzył również wielu sukcesów w dalszych działaniach.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele organizatora konkursu - Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele OSP z rodzimej jednostki uhonorowanego strażaka oraz burmistrz Ożarowa Mazowieckiego. W uznaniu zasług laureat otrzymał również list pochwalny oraz kurtkę strażacką.

Liczba wyświetleń: 737

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.