Aktualności

Promocja Roku Chopinowskiego

2009.02.20 00:00 , aktualizacja: 2012.05.31 08:22

Autor: Anna Świerk, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

19 lutego br. wizytę w Urzędzie Marszałkowskim złożyli przedstawiciele Ambasady Japonii w RP: Radca Minister Kazuko Shiraishi i Attaché Kulturalny, Dyrektor Centrum Informacji i Kultury Michiko Makino.
 

Z gośćmi spotkał się Wicemarszałek Ludwik Rakowski, któremu towarzyszyli Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Jerzy Lach oraz Zastępca Dyrektora Kancelarii Marszałka Rafał Zięba.

Tematem spotkania były przyszłoroczne obchody 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Dyrektor Jerzy Lach przedstawił gościom inwestycje, jakie przewidziane są na rok bieżący i 2010 w związku z obchodami Roku Chopinowskiego oraz poinformował o planie marketingowym, który wejdzie w życie w październiku tego roku i będzie trwał do końca następnego. Do najważniejszych inwestycji należą: renowacja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach, który włączony zostanie do tzw. Szlaku Chopinowskiego, poprawa infrastruktury drogowej, a głównie budowa obwodnicy Żelazowej Woli, projekt „Chopin.edu” – przeznaczony dla dzieci i młodzieży, w ramach którego odbywać się będą konkursy dotyczące życia i twórczości wielkiego kompozytora oraz „Chopin Hi-tech” – muzyka Chopina w kontekście nowoczesnych technologii.

Samorząd będzie prowadził także działania stricte promocyjne, m.in. wydawnictwa multimedialne, albumy, animowanie i finansowanie imprez na poziomie lokalnym, stworzenie pasm tematycznych o charakterze multimedialnym. W Departamencie Kultury Promocji i Turystyki zostanie powołane specjalne biuro ds. obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Wicemarszałek Ludwik Rakowski zaproponował włączenie się Ambasady Japonii w działania mające na celu popularyzację Roku Chopinowskiego i Mazowsza wśród obywateli Japonii.

Liczba wyświetleń: 685

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.