Aktualności

„Innowatory Mazowsza” rozdane

2009.02.20 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 15:56

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

19 lutego br., Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył nagrody w I edycji konkursu „Innowator Mazowsza”. Konkurs został stworzony z myślą o promowaniu innowacyjności, która jest jednym z kluczowych czynników rozwoju całego regionu oraz wzrostu konkurencyjności zarówno w kraju, jak również na arenie międzynarodowej.
 

W konkursie „Innowator Mazowsza”, który trwał od 28 maja do 31 października 2008 r. mogli wziąć udział młodzi przedsiębiorcy, posiadający firmę nie dłużej niż 5 lat i stosujący nowoczesne rozwiązania w codziennej praktyce biznesowej oraz naukowcy – doktoranci zajmujący się zagadnieniem innowacyjności. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w styczniu br. Jego celem było wyłonienie i promocja najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców oraz naukowców działających na Mazowszu. Ocen zgłoszonych projektów dokonali niezależni eksperci – przedstawiciele nauki oraz biznesu.

Celem konkursu „Innowator Mazowsza” jest przede wszystkim kształtowanie postaw proinnowacyjnych w regionie oraz inspirowanie środowiska biznesu i młodych naukowców z województwa mazowieckiego do działań przynoszących sukcesy w ich dziedzinie. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec.

W ramach kategorii Młoda Innowacyjna Firma wpłynęło 15 wniosków konkursowych – w tym 9 z Warszawy i okolic, 2 z regionu siedleckiego, 2 z regionu radomskiego, 1 z regionu ciechanowskiego i 1 z regionu ostrołęckiego. Ich zakres tematyczny był niezwykle zróżnicowany – począwszy od nowatorskich usług świadczonych drogą internetową, poprzez nowoczesne urządzenia elektroniczne, technologie mobilne, usługi z zakresu mediacji, a skończywszy na budownictwie. Kapituła Konkursu „Innowator Mazowsza” podjęła decyzję o przyznaniu wyłącznie I i II nagrody w tej kategorii.

Kategoria Innowacyjny Młody Naukowiec skierowana była do środowiska naukowego, w szczególności do twórczo myślących autorów najlepszych osiągnięć naukowych, zawierających innowacyjne rozwiązania nadające się do zastosowania w praktyce. W ramach kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec wpłynęło 18 wniosków konkursowych – w tym 17 reprezentujących warszawskie jednostki naukowe i 1 siedlecką uczelnię. Złożone prace obejmowały wiele dziedzin nauki m.in. biologię, chemię, medycynę, mechanikę, telekomunikację, rolnictwo, inżynierię lądową czy bezpieczeństwo narodowe.

Członkowie oceniający podkreślali bardzo wysoki poziom ocenianych aplikacji konkursowych. Ostatecznie Kapituła Konkursu „Innowator Mazowsza” postanowiła przyznać nagrodę I, II, dwie równorzędne nagrody III oraz dodatkowo wyróżnić dwie prace konkursowe.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 32 kB, Liczba pobrań: 413, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 8807 kB, Liczba pobrań: 478, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 894

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.