Aktualności
Nowy budynek Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie
2009.02.27 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 15:18
Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Nowy budynek szpitala, zakład diagnostyki laboratoryjnej oraz aptekę szpitalną otwarto w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie. Modernizacja budynku i pomieszczeń wykonana została ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na ten cel przeznaczono 14 mln złotych.
Nowy budynek to 4000 m² powierzchni. Znajdują się tam: zakład diagnostyki laboratoryjnej, który od lat 70. ubiegłego wieku nie był modernizowany, apteka szpitalna, która do tej pory mieściła się w budynku z lat 60. Ponadto magazyny, drogi komunikacyjne, nowoczesna kuchnia szpitalna oraz punkt wydawania i przyjmowania odzieży do prania. Jak podkreślił dr Jarosław Rosłon - dyrektor szpitala, placówka chcąc sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym stale modernizuje swoje pomieszczenia, inwestując nie tylko w oddziały szpitalne, ale także dbając o zaplecze.
W przyszłym roku w Międzylesiu planowane są kolejne inwestycje, m.in. nowe wejście do szpitala dla odwiedzających, nowa lokalizacja przychodni specjalistycznej oraz parking podziemny.
W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in.: Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Piotr Szprendałowicz – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Marek Miesztalski - Skarbnik Województwa Mazowieckiego.
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie jest jednym z wiodących zakładów opieki zdrowotnej na mazowieckim rynku usług medycznych. Podstawowym zadaniem placówki jest całodobowa opieka i leczenie w ramach lecznictwa zamkniętego. Szpital udziela również specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w specjalistycznej przychodni przyszpitalnej oraz w pracowniach diagnostycznych. Rocznie jest tu hospitalizowanych blisko 17 tys. pacjentów, poradnie specjalistycznie udzielają ponad 75 tys. porad. W styczniu 2006 roku Szpital uzyskał Certyfikat ISO 9001:2000 w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego lecznictwa specjalistycznego, podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki i rehabilitacji.
Liczba wyświetleń: 649
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.