Aktualności

Strażacy w gminie Mochowo skuteczniejsi

2009.03.02 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 15:05

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w uroczystym przekazaniu sprzętu specjalistycznego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Mochowo. Zakup sprzętu został dofinansowany w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych kwotą ponad 100 tys. zł.
 

Spotkanie odbyło się 28 lutego br. w Ligowie. Nowy sprzęt trafił do jednostek w: Ligowie, Bożewie, Cieślinie, Malanowie Starym, Zglenicach Dużych i Żurawinie. Wśród zakupionego sprzętu znalazł się m. in. średni samochód ratowniczo – gaśniczy, których trafił do strażaków z Ligowa, a także motopompy, wysokociśnieniowy agregat gaśniczy, agregat prądotwórczy, drabina dwuprzęsłowa i umundurowanie.

Gratulując strażakom nowego specjalistycznego sprzętu Marszałek Adam Struzik podkreślił, że ze względu na trudny i niebezpieczny charakter pracy strażaków bardzo ważne jest, by sprzęt którego używają do swoich działań był nowoczesny i w pełni przystosowany do ich potrzeb. Przypomniał, że Samorządowy Program Wsparcia OSP działa na Mazowszu już czwarty rok, a jego najważniejszym celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno mieszkańców regionu, jak i niosących im pomoc strażaków.

Liczba wyświetleń: 805

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.