Aktualności

Współpraca z Politechniką Radomską

2009.03.03 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 14:36

Autor: Anna Groszyk-Książak, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

2 marca br. Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Piotr Szprendałowicz – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz prof. dr hab. inż. Mirosław Luft – Rektor Politechniki Radomskiej podpisali list intencyjny pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego a Politechniką Radomską im. Kazimierza Pułaskiego w sprawie podjęcia działań na rzecz uruchomienia w Politechnice Radomskiej studiów pierwszego stopnia na bazie Kolegium Nauczycielskiego i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Radomiu.
 

Studia będą prowadzone na kierunkach filologia polska i filologia o specjalnościach: filologia angielska, filologia germańska oraz na istniejącym kierunku pedagogika o specjalności: pedagogika przedszkolna i edukacja wczesnoszkolna, pedagogika wczesnoszkolna z oligofrenopedagogiką.

W ramach współpracy Politechnika Radomska oprócz uruchomienia nowych kierunków studiów deklaruje m.in. stopniowe zatrudnianie na uczelni kadry pedagogicznej Kolegium Nauczycielskiego i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Radomiu, spełniającej wymogi kwalifikacyjne dotyczące nauczycieli akademickich, a także konsultowanie z Samorządem Województwa Mazowieckiego zmian dotyczących profilu na kierunkach kształcenia nauczycieli, prowadzonych przez Politechnikę.

Samorząd Województwa Mazowieckiego deklaruje podjęcie działań mających na celu stopniową likwidację Kolegiów pod warunkiem uruchomienia w Politechnice nowych kierunków studiów, użyczenie Politechnice części pomieszczeń dydaktycznych oraz biurowych Kolegiów, a także umożliwienie korzystania ze zbiorów biblioteki i medioteki Kolegiów studentom i pracownikom dydaktycznym Politechniki Radomskiej.

Utworzenie nowych kierunków studiów na Politechnice Radomskiej to kolejny etap przekształcania uczelni w Uniwersytet Techniczno-Humanistyczny.

Liczba wyświetleń: 742

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.