Aktualności

Wizyta przedstawicieli koreańskiej prowincji Gyonggi na Mazowszu

2009.03.11 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 14:03

Autor: Dorota Pozorek, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik spotkał się 9 marca br. z przebywającą na Mazowszu delegacją południowokoreańskiej prowincji Gyeonggi.
 

Rozmowy poświęcone były głównie Bezpośrednim Inwestycjom Zagranicznym (Foreign Direct Investment). FDI to strategia rozwoju gospodarczego m.in. samorządów lokalnych. Polega na opracowaniu oferty inwestycyjnej regionu, organizacji misji gospodarczych (w tym misji zagranicznych środowisk gospodarczych) w celu pozyskiwania przedsiębiorstw reprezentujących konkretne sektory gospodarki i obszary geograficzne.

Podczas spotkania przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza przedstawili prezentację na temat potencjału gospodarczego Województwa Mazowieckiego. Marszałek Adam Struzik zachęcał przedstawicieli prowincji Gyeonggi do inwestowania na Mazowszu. Przypomniał, że jest to największe województwo w Polsce, szczególnie atrakcyjne dla inwestorów nie tylko ze względu na duży i chłonny rynek (w regionie mieszka ponad 5 mln ludzi) oraz wykształconą i wykwalifikowaną populację, ale również dzięki dogodnemu położeniu na europejskim szlaku wschód – zachód i łatwą dostępność dzięki obecności międzynarodowego lotniska Okęcie i bliskości autostrady A1.

Wizyta delegacja południowokoreańskiej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego była częścią koreańskiej misji na terenie Polski, Słowacji i Węgier, której celem było zapoznanie się z polską, słowacką i węgierską strategią FDI.


Gyeonggi (Gyeonggi-do) jest prowincją okołostołeczną Korei Południowej. Na terenie prowincji znajduje się stolica Republiki Korei - Seul, Prowincja zajmuje powierzchnię 10 867 km², zamieszkuje ją 10.853 152 ludności (2008 r.)

Liczba wyświetleń: 358

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.