Aktualności

Program Rozwoju Bibliotek na Mazowszu

2009.03.13 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 13:36

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mazowsze jest pierwszym regionem, którego władze zaangażowały się w realizację Programu Rozwoju Bibliotek. Porozumienie inicjujące powstanie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Bibliotek podpisane zostało 12 marca br. w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy.
 

Sygnatariuszami Porozumienia byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Ludwik Rakowski, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Jacek Wojnarowski.

Program Rozwoju Bibliotek, realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a wspierany przez władze Mazowsza, ma pomóc bibliotekom w małych miejscowościach przekształcić się w aktywne ośrodki życia lokalnego. Dzięki nowoczesnym narzędziom teleinformatycznym, szkoleniom dla bibliotekarzy i innym formom wsparcia, małe biblioteki będą mogły rozwijać swoją działalność i w efekcie przekazywać impuls do rozwoju poszczególnym mieszkańcom i całej społeczności.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził nadzieję, że odpowiednie wyposażenie bibliotek w małych miejscowościach sprawi, że ich mieszkańcy będą mieli dostęp nie tylko do zbioru książek, ale także do całego spektrum informacji i możliwości, jakie daje Internet.

Samorząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję, że instytucją współpracującą z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy realizacji projektu, będzie Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego. Władze Mazowsza zadeklarowały również włączanie placówek bibliotecznych jako beneficjentów do Regionalnego Programu Operacyjnego WM, co umożliwi im ubieganie się o unijne dotacje.

Liczba wyświetleń: 749

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.