Aktualności

Obligacje województwa mazowieckiego na rynku zagranicznym

2009.03.17 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 13:06

Autor: Justyna Michniewicz, Kancelaria Sejmiku, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Sejmik Województwa Mazowieckiego, na posiedzeniu 16 marca br., zgodził się na emisję dziesięcioletnich obligacji województwa mazowieckiego na rynku zagranicznym do kwoty 360 mln zł. Uzyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na pokrycie planowanego deficytu budżetowego.
 

Sejmik zgodził się również na - zaproponowany przez zarząd województwa - podział środków pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na dofinansowanie robót budowlanych przeznaczono 3 mln zł, na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych – ponad 500 tys. zł, a na utworzenie i działanie zakładów aktywności zawodowej – przeszło 2,7 mln zł.

Następnie radni przyjęli projekt uchwały w sprawie powierzenia województwu kujawsko-pomorskiemu części zadania własnego w zakresie organizowania i dotowania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich na odcinku Sierpc – granica województwa mazowieckiego.

Przyjęto również projekt „Regulaminu przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w województwie mazowieckim w roku szkolnym 2009/2010 w ramach projektu – Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.

Sejmik uchwalił także m.in. zmiany w budżecie województwa na 2009 rok, nowy statut Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz zgodził się na treść nowego Wspólnego Porozumienia Między Partnerami dotyczącego Peri Urban Regions Platform Europe (PURPLE).

Liczba wyświetleń: 927

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.