Aktualności

Inwestycje w powiecie węgrowskim

2009.03.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 12:46

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

18 marca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik odwiedził powiat węgrowski, gdzie zapoznał się z oddanymi do użytku nowymi inwestycjami.
 

Wizytę rozpoczęło uroczyste przekazanie do użytku zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 637 na odcinku Węgrów – Krypy, której przebudowa została dofinansowana z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza – komponent J kwotą 750 tys. zł. Całkowity koszt modernizacji wyniósł ponad 1 mln zł. W ramach przebudowy została wykonana m.in. nawierzchnia i podbudowa drogi na długości ok. 1600 m, kanalizacja deszczowa oraz oznakowanie pionowe drogi.

Marszałek Adam Struzik wziął udział także w oddaniu do użytku rozbudowanego i zmodernizowanego Samorządowego Domu Opieki Społecznej w Starych Lipkach i Samorządowego Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Starość” w Ostrówku, którego rozbudowa i modernizacja została dofinansowana z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza – komponent G kwotą 500 tys. zł. Dzięki rozbudowie ośrodek wzbogacił się o nowe pomieszczenia mieszkalne, kaplicę i pomieszczenia techniczne. Zagospodarowany został także teren wokół obiektu.

Wizytę w powiecie węgrowskim Marszałek Województwa Mazowieckiego zakończył udziałem w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowobudowaną salę sportową przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łochowie.

Liczba wyświetleń: 888

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.