Aktualności

Nowoczesny oddział chirurgii w wyszkowskim szpitalu

2009.04.01 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 11:21

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

O zmodernizowane sale operacyjne oraz specjalistyczny sprzęt chirurgiczny wzbogacił się wyszkowski szpital dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. W uroczystości oddania do użytku zmodernizowanego oddziału 1 kwietnia br. udział wziął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Na ten cel przeznaczono blisko 850 tys. zł, a środki pochodziły z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza – komponent G. W ramach modernizacji wykonano główne prace budowlane, które objęły kompleksową przebudowę pomieszczeń z wymianą wszystkich instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych, klimatyzacyjnych oraz przeciwpożarowych. Dzięki dofinansowaniu udało się również zakupić specjalistyczne wyposażenia sal operacyjnych m.in.: aparat do zabiegów elektrochirurgii-diatermia z systemem uszczelniania naczyń, 3-łóżkowy aparat RTG będący niezbędnym wyposażeniem sal operacyjnych do wykonywania śródoperacyjnych kontrolnych zdjęć w zabiegach chirurgii miękkiej oraz przystawki ortopedyczne stołu operacyjnego do zabiegów na układach kostnych, respirator transportowy, aparat do znieczuleń zapewniający bezpieczną wentylację z oznaczeniem poziomu gazów anestetycznych i monitoringiem funkcji krążenia i oddechu oraz specjalistyczne meble medyczne.

Liczba wyświetleń: 649

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.