Aktualności

Nowy sprzęt dla jednostki wodnej OSP

2009.04.02 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 11:17

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Jednostka wodna Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce wzbogaciła się o nowy sprzęt. Przekazanie wyposażenia strażakom odbyło się 1 kwietnia br. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Wśród specjalistycznego wyposażenia przekazanego strażakom znalazły się m. in. kombinezony suche, ocieplacze oraz boje do oznakowania terenu akcji. Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 21 tys. zł.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził uznanie dla młodych ochotników, którzy, niejednokrotnie narażając własne życie, podejmują trud niesienia pomocy potrzebującym. Podkreślił, że w zbliżającym się sezonie wakacyjno – urlopowym sprawny, specjalistyczny sprzęt jest szczególnie potrzebny jednostkom wodnym w celu przeprowadzania bezpiecznych i skutecznych działań ratowniczych.

Sprzęt został zakupiony w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP – 2008”. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 15 mln zł.

Liczba wyświetleń: 616

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.