Aktualności

Ukraińska delegacja z wizytą na Mazowszu

2009.04.15 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 10:42

Autor: Halina Olczak-Wierzbicka, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

14 kwietnia 2009 r. gościła na Mazowszu delegacja z Ukrainy, w tym przedstawiciele Obwodu Charkowskiego, Lwowskiego, Dniepropietrowskiego, odpowiedzialni w regionach za ochronę zdrowia oraz naczelni lekarze ukraińskich szpitali. Delegacji przewodniczył Doradca Ministra Zdrowia Ukrainy Mikołaj Kuźma – Pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Z delegacją spotkał się m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Celem spotkania było zapoznanie ukraińskiej delegacji ze strukturą organizacyjną i zadaniami Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz omówienie spraw związanych z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Gości interesowały głównie zagadnienia dotyczące: źródeł finansowania Pogotowia Ratunkowego i usług zdrowotnych, organizacji bazy transportowej, dobowej statystyki wezwań i wyjazdów do chorych oraz współpracy Pogotowia Ratunkowego z instytucjami bezpieczeństwa publicznego, w tym ze Strażą Pożarną, Policją, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SP ZOZ w Warszawie Artur Kamecki zapoznał delegację ukraińską z systemem monitorowania karetek, wyposażonych w system pozycjonowania satelitarnego oraz z systemem teletransmisji danych EKG z karetek do Oddziału Kardiologicznego Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Podczas wizyty delegacja ukraińska zwiedziła centrum dyspozytorskie, gdzie przyjmowane są zgłoszenia do wypadków i zachorowań oraz obejrzała ambulanse wyposażone w urządzenia pozycjonowania satelitarnego, opracowanego w ramach projektu „Budowa infrastruktury użytkowej systemu pozycjonowania satelitarnego w Województwie Mazowieckim”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przedstawiciele obu Stron zadeklarowali ścisłą współpracę w zakresie przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1482 kB, Liczba pobrań: 356, Plik graficzny (JPG)
Rozmiar: 957 kB, Liczba pobrań: 912, Plik graficzny (JPG)

Liczba wyświetleń: 693

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.