Aktualności

Nowy pawilon i poradnia przeciwgruźlicza w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym

2009.04.15 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 10:17

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

15 kwietnia br. oddano do użytku zmodernizowany budynek Pawilonu I i poradni przeciwgruźliczej w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. W uroczystości otwarcie obiektu uczestniczyli m. in. przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego: Marszałek Adam Struzik i Członek Zarządu Waldemar Roszkiewicz.
 

Modernizacja Pawilonu I oraz oficyn przylegających do budynku kuchni z przeznaczeniem na poradnię przeciwgruźliczą odbyła się w dwóch etapach. W latach 2006-2007 w Pawilonie I przeprowadzona została modernizacja instalacji elektrycznej oraz budowa systemu wentylacji i dekontaminacji powietrza w salach chorych. W ramach modernizacji oficyn z przeznaczeniem na poradnię przeciwgruźliczą wykonano m.in. roboty tynkarsko-malarskie oraz instalację wodno-kanalizacyjną, grzewczą, wentylacyjną i elektryczną. Całkowity koszt pierwszego etapu wyniósł ponad 4,9 mln złotych.

W 2008 roku przeprowadzono modernizację elewacji i instalacji gazów medycznych w Pawilonie I. W tym samym roku odnowiona została również instalacja wodno-kanalizacyjna, zakupiono nową aparaturę, specjalistyczny sprzęt, a także meble medyczne. Koszt przeprowadzenia drugiego etapu inwestycji wyniósł ponad 4,9 mln złotych.

Modernizacja Pawilonu I i oficyn w latach 2006-2008 została dofinansowana z budżetu województwa mazowieckiego na łączną kwotę blisko 9,8 mln złotych.
Uroczystość stała się również okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych pracowników placówki. Marszałek Adam Struzik podziękował im za wieloletnią pracę i wkład w rozwój szpitala. Dyrekcji pogratulował udanej inwestycji i wysokiego standardu świadczonych usług medycznych.

Liczba wyświetleń: 718

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.