Aktualności

Samochód strażacki dla OSP w Orońsku

2009.04.27 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 12:37

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

24 kwietnia br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo – gaśniczy i aparaty tlenowe. W przekazaniu sprzętu uczestniczył m. in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Jednostka otrzymała specjalistyczny samochód do ratownictwa drogowego z wyposażeniem, którego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego kwotą 90 tys. zł w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Nowy sprzęt poprawi warunki pracy strażaków oraz jakość świadczonych usług na rzecz mieszkańców Mazowsza.

Podczas uroczystości przekazania samochodu, Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podkreślił, że strażacy – ochotnicy, zrzeszeni na Mazowszu w ponad 1900 jednostkach, mają niezwykły wpływ na życie mieszkańców regionu. Poza działalnością statutową, jaką jest ochrona życia i mienia zajmują się organizowaniem wielu wydarzeń integrujących lokalną społeczność w jeden spójny organizm, dlatego w wielu gminach jednostka OSP jest najważniejszym lokalnym stowarzyszeniem. Przypomniał również, że bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów władz Mazowsza, o czym świadczy trwający już czwarty rok program wsparcia dla OSP.

Liczba wyświetleń: 447

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.