Aktualności

Wizyta delegacji Województwa Mazowieckiego w Moskwie

2009.05.07 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 11:37

Autor: Halina Olczak-Wierzbicka, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Jakub Wojna

W dniach 5-6 maja 2009 r. delegacja Województwa Mazowieckiego na czele z Członkiem Zarządu Waldemarem Roszkiewiczem uczestniczyła, na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, w V posiedzeniu Komitetu Strategii Współpracy Polsko - Rosyjskiej pod przewodnictwem Ministrów Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej.
 

W spotkaniu ze strony polskiej uczestniczyli wiceministrowie z resortów gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych i administracji, spraw zagranicznych, kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji narodowej, nauki i szkolnictwa wyższego, sportu i turystyki, środowiska, skarbu państwa, przedstawiciele Prezesa Rady Ministrów oraz władz województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas posiedzenia Komitetu dokonano analizy stanu i perspektyw kontaktów dwustronnych w takich dziedzinach, jak: bezpieczeństwo energetyczne, walka z przestępczością zorganizowaną, infrastruktura graniczna, ekologia, współpraca naukowa i kulturalna, współpraca młodzieży i turystyka.

Jednym z tematów obrad posiedzenia Komitetu była problematyka współpracy międzyregionalnej. Przed posiedzeniem plenarnym Komitetu doszło do roboczego spotkania Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemara Roszkiewicza z przedstawicielami władz partnerskiego Obwodu Moskiewskiego - Ministrem Współpracy Gospodarczej z Zagranicą Tigranem Karachanowem i jego Zastępcą, Wiceministrem Borysem Prokonowem. W trakcie rozmów obie strony omówiły sprawy bieżące, dotyczące współpracy regionów oraz nakreśliły plany na najbliższą przyszłość. Problematyka współpracy międzyregionalnej ma być tematem obrad Forum Współpracy Regionów.

 

Obwód Moskiewski jest największym wschodnim partnerem Województwa Mazowieckiego. W maju br. mija 5.rocznica podpisania porozumienia o współpracy.

Liczba wyświetleń: 692

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.