Aktualności

Najmłodsi Mazowszanie uczą się ekologii

2009.05.15 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 11:07

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Konkurs ekologiczny dla przedszkolaków pod hasłem „Z biegiem Wisły” został rozstrzygnięty. 15 maja br. Wicemarszałek Ludwik Rakowski, podczas finału, wręczył laureatom konkursu nagrody za najpiękniejsze prace plastyczne i zdjęcia przedstawiające krajobraz nadwiślański.
 

Konkurs „Z biegiem Wisły” skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do nauczycieli z terenu całej Polski. Zadaniem dzieci było wykonanie według własnego pomysłu pracy plastycznej z dowolnych materiałów i z zastosowaniem różnorodnych technik, dotyczącej przedmiotu konkursu. Specjalna kategoria skierowana do nauczycieli wymagała wykonania zdjęcia przyrodniczego.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział aż 154 placówki oświatowe. Dzieci w sumie wykonały 524 prace plastyczne. Kolejne 70 zdjęć prezentujących krajobrazy nadwiślańskie oraz miasta i regiony związane z Wisłą nadesłali nauczyciele.

Podstawowym celem konkursu zorganizowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego oraz Dzielnicę Bielany Miasta Stołecznego Warszawy było podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Mazowsza oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska. Intencją konkursu było także rozbudzanie poczucia odpowiedzialności wobec otaczającej przyrody oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia środowiska.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 734, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 654

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.