Aktualności

Wizyta delegacji Województwa Mazowieckiego w Republice Korei

2009.05.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 10:11

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniach 12-17 maja br. delegacja Województwa Mazowieckiego, na zaproszenie gubernatora Prowincji Gyeongsangbuk-do KIM Kwan Yong, złożyła wizytę w Republice Korei. Celem wyjazdu była promocja Mazowsza, zacieśnienie współpracy między regionami i zachęcenie koreańskich przedsiębiorców do inwestowania na Mazowszu. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali: Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Stefan Kotlewski oraz Zastępca Dyrektora Kancelarii Marszałka Witold Prandota.
 

Delegacja Województwa Mazowieckiego wzięła udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów Food & Hotels w Seulu 13 maja br. oraz w seminarium promocyjno-inwestycyjnym, podczas którego eksponowane były walory gospodarcze, kulturalne i turystyczne Polski i Mazowsza. Polska delegacja na w/w targach miała silną reprezentację w postaci przedstawicieli: MRiRW, ARR, ARM SA, UPEMI (Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego) i przedsiębiorców zachęcających do zapoznania się z ofertą polskiego i mazowieckiego rynku, pragnących nawiązać współpracę gospodarczo-inwestycyjną.

Podczas wizyty w Prowincji Gyeongsangbuk-do odbyły się liczne spotkania, których tematem wiodącym było omówienie działań sprzyjających rozwojowi gospodarki w dobie kryzysu. Rozmowy zaowocowały podpisaniem Listu Intencyjnego pomiędzy Województwem Mazowieckim a Prowincją Gyeongsangbuk-do, na mocy którego strony zadeklarowały m.in. popieranie i rozwijanie wymiany gospodarczej oraz wymianę informacji dotyczących zasobów naturalnych, technologii rolnych, energii, kultury i turystyki.

Wyrazem uznania dla dotychczasowego zaangażowania Samorządu Województwa Mazowieckiego w ułatwieniach inwestowania zagranicznym przedsiębiorcom na Mazowszu było uhonorowanie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika tytułem: „Korespondencyjny Wybitny Profesor Spraw Międzynarodowych”. Tytuł ten nadały władze Uniwersytetu Keimyung, słynącego z działań na rzecz globalnego otwierania granic kulturowych i edukacyjnych.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zaprosił władze prowincji Gyeongsangbuk-do na uroczyste otwarcie roku Chopinowskiego 2010, połączonego ze światowymi obchodami 200. rocznicy urodzin kompozytora.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 819 kB, Liczba pobrań: 261, Plik graficzny (JPG)
Rozmiar: 28 kB, Liczba pobrań: 503, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 28 kB, Liczba pobrań: 340, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 692

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.