Aktualności

Internet w każdej gminie

2009.05.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 09:43

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Przeprowadzone na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego badania pokazują, że bardzo duży obszar Mazowsza jest wykluczony cyfrowo. Ciągle jeszcze nie każdy mieszkaniec regionu ma dostęp do Internetu, nie każdy także wie, jak z niego korzystać. Problemem jest również niski poziom usług świadczonych drogą elektroniczną. 25 maja br. w Ciechanowie odbyła się konferencja poświęcona informatyzacji regionu.
 

Mazowsze charakteryzuje się bardzo dużym zróżnicowaniem w publicznym dostępie do Internetu. Szczególnie pomijane są tereny wiejskie, dla rozwoju których dostęp do informacji może mieć kluczowe znaczenie. Aby zmienić tę sytuację i dotrzeć z Internetem także na wieś. Poprawie tej sytuacji mają służyć realizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Agencję Rozwoju Mazowsza projekty finansowane z funduszy unijnych. Ich celem jest budowa sieci szerokopasmowego Internetu w gminach i powiatach Mazowsza oraz stworzenie systemu elektronicznej administracji. Ponadto zorganizowane zostaną specjalne szkolenia, dzięki którym mieszkańcy Mazowsza poznają możliwości wykorzystania komputera i Internetu.

Podczas konferencji Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreśłił, że szybki przekaz wiadomości, bieżące poszerzanie swojej wiedzy, a także multimedialne sposoby komunikacji to w tej chwili podstawa funkcjonowania firm i przedsiębiorstw. Brak możliwości podłączenia się do Internetu może skazywać aktywnych ludzi na porażkę. Wyraził również nadzieję, że budowa sieci szerokopasmowego Internetu z pewnością pomoże ludziom przedsiębiorczym odnosić sukcesy w ich działalności, a młodzieży otworzy okno na świat i da możliwość poszerzenia wiedzy.

Podcas konferencji zostały omówione projekty, które mają na celu poprawę dostępu do internetu i podniesienie jakości usług w tej dziedzinie.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 37 kB, Liczba pobrań: 443, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 841

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.