Aktualności

Pół wieku Kampinoskiego Parku Narodowego

2009.05.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 09:40

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Kampinoski Park Narodowy ma już 50 lat. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 24 maja br. w Secyminie Nowinach z udziałem m. in. Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemara Roszkiewicza.
 

Obchody stały się okazją do przekazania władzom Parku sztandaru ufundowanego przez Międzygminny Związek Kampinos, który został poświęcony podczas uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Jego Eminencję Księdza Józefa Kardynała Glempa Prymasa Polski w Sanktuarium Matki Bożej Radosnej Opiekunki Przyrody. Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

Kampinoski park Narodowy powołany został uchwałą Rady Ministrów z dnia 16 stycznia 1959 r. Aktualna powierzchnia parku wynosi ponad 38 tys. ha, z czego pod ochroną ścisłą jest prawie 5 tys. ha. Jest obszarem sieci NATURA 2000 oraz Rezerwatem Biosfery Unesco.

Liczba wyświetleń: 537

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.