Aktualności

Volvo dla OSP w Potworowie

2009.05.26 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 09:29

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

24 maja br. odbyło się przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego Volvo dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Potworowie. W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Nowoczesny i w pełni przystosowany do akcji pożarniczo-ratowniczych sprzęt usprawni pracę strażaków oraz zwiększy efektywność ich działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samochód został zakupiony za kwotę 133 tys. zł. Gmina otrzymała na zakup pojazdu dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł z Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych.

Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz gratulując strażakom nowego sprzętu wyraził nadzieję, że wpłynie on na poprawę nie tylko mieszkańców gminy, ale również samych strażaków. Przypomniał, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przykłada ogromną wagę do doposażenia jednostek straży pożarnej w sprzęt, czego wyrazem jest m. in. funkcjonujący już czwarty rok Samorządowy Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych.

Liczba wyświetleń: 395

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.