Aktualności

Inwestycje w ratownictwo medyczne

2009.05.29 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 08:57

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

28 maja br. na Warszawskim Bemowie otwarto zmodernizowany Oddział Stacji Wyczekiwania Zespołów Ratownictwa Medycznego. Przebudowa została sfinansowana z budżetu województwa mazowieckiego w kwocie 300 tys. zł.
 

Dzięki wsparciu samorządu udało się całkowicie wyremontować stację, dzięki czemu jest więcej miejsca, każdy z zespołów wyjazdowych ma swój pokój, przygotowany jest również pokój do badań pacjentów. Stacja działa przy Przychodni Lekarskiej WAT przy ul. Kartezjusza w Warszawie.

Podczas uroczystości otwarcia stacji Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował Członek Zarządu Waldemar Roszkiewicz. Pogratulował personelowi oddziału nowych pomieszczeń i wyraził nadzieję, że przyczynią się one do poprawy warunków pracy ratowników i pielęgniarek, co pozwoli skrócić czas potrzebny na udzielenie pomocy pacjentom. Przypomniał, że samorząd województwa przykłada ogromną wagę do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców regionu, czego wyrazem są m. in. inwestycje w ratownictwo medyczne.

Liczba wyświetleń: 573

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.