Aktualności

Dzień dziecka z członkami zarządu województwa

2009.06.03 00:00 , aktualizacja: 2012.05.29 08:21

Autor: Anita Miernik, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 1 czerwca obchodziliśmy jedno z najradośniejszych świąt w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji z wizytą do najmłodszych Mazowszan wybrali się członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego.
 

Wesoła atmosfera i świąteczny nastrój już od rana panowały w Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Gostyninie, z którego wychowankami spotkał się wicemarszałek Stefan Kotlewski. Nie zabrakło rozmów, życzeń, uśmiechu oraz tego, co w takim dniu najważniejsze – prezentów. Pozostając pod wrażeniem programu artystycznego, jaki młodzi gostynianie przygotowali specjalnie na tę okazję, wicemarszałek wyraził gorące uznanie dla ich talentu oraz życzył wszystkim dzieciom tylu radości każdego dnia, ile towarzyszyło temu spotkaniu. Z Gostynina wicemarszałek Kotlewski udał się do Płocka. Tu już czekali na niego podopieczni miejskiego Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego. Wychowawcy oraz dzieci opowiedzieli o placówce, jej problemach, ale także o osiągnięciach, realizowanych planach i zamierzeniach. Za wręczone przez wicemarszałka podarunki młodzi płocczanie zrewanżowali się własnoręcznie wykonanym koszem kwiatów.

Wicemarszałek Ludwik Rakowski odwiedził dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli. W placówce tej uczy się obecnie blisko 50 wychowanków o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Działalność edukacyjna ośrodka opiera się na indywidualnych programach edukacyjnych, opracowanych dla każdego ucznia.
Kolejnym miejscem spotkania wicemarszałka Rakowskiego, tym razem z najmłodszymi Mazowszanami, był Dom Małego Dziecka w Siedlcach, gdzie wicemarszałek przekazał dzieciom prezenty zebrane w zbiórce, zorganizowanej przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

W świątecznej atmosferze Dnia Dziecka nie zabrakło także elementu edukacyjnego. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz udał się bowiem z wizytą do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej, gdzie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” sprawdził się w roli pedagoga. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w czytaną przez niego „Legendę o złotej kaczce”, zaś sam Piotr Szprendałowicz nie krył satysfakcji, płynącej z tej niecodziennej formy kontaktu z najmłodszymi mieszkańcami Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 407

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.