Aktualności

Wizyta Ambasadora Białorusi w Urzędzie Marszałkowskim

2009.06.19 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 13:41

Autor: Halina Olczak - Wierzbicka, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

19 czerwca br. wizytę w Urzędzie Marszałkowskim złożył Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś Viktar Gaisenak. Ambasadorowi towarzyszyli: Drugi Sekretarz Ambasady Anatol Kotow oraz Radca Ambasady ds.Kultury Vasili Chernik. Z delegacją Ambasady Białorusi spotkał się Wicemarszałek Ludwik Rakowski.
 

Głównym celem spotkania było omówienie planów współpracy kulturalnej między Województwem Mazowieckim i obwodami Białorusi, m.in. współpraca między mazowieckimi i białoruskimi muzeami, koncerty Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” na Białorusi oraz koncerty Państwowego Chóru Republiki Białoruś im.G. Citowicza na Mazowszu.

Tematyka współpracy ma być w przyszłości rozszerzona o inne zagadnienia, m.in. turystykę oraz ochronę środowiska.
Jednym z tematów rozmów było nawiązanie współpracy między Województwem Mazowieckim i Obwodem Mińskim Białorusi oraz zbliżająca się Narodowa Wystawa Białorusi w Polsce.

Liczba wyświetleń: 476

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.