Aktualności

Honorowe Obywatelstwo dla Marszałka

2009.06.24 00:00 , aktualizacja: 2012.05.28 09:17

Autor: I.Dybowska, Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 19-21 czerwca br. Nowy Dwór Mazowiecki obchodził 635-lecie nadania praw miejskich oraz X Dni Miasta. Z okazji jubileuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta.
 

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowy Dwór Mazowiecki jest wyrazem uznania i wdzięczności dla Marszałka Adama Struzika za udział w promocji miasta oraz działalność przyczyniającą się do jego rozwoju. Akt nadania tytułu wręczony został przez przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Biesialskiego na uroczystej sesji Rady Miejskiej. Marszałek podziękował za wyróżnienie i zaznaczył, że silne i sprawnie funkcjonujące miasta województwa mazowieckiego uczestniczą w kreowaniu wizerunku całego regionu. Pogratulował władzom miasta wielowiekowej tradycji i życzył dalszych sukcesów w pracach na rzecz nowodworskiej społeczności.

W programie jubileuszowych uroczystości znalazły się również tematyczne występy artystyczne: dzień młodzieży, dzień piosenki zagranicznej, dzień piosenki polskiej. 21 czerwca br., w ramach białej niedzieli, osoby uczestniczące w okolicznościowych imprezach miały możliwość skorzystania z bezpłatnych badań oraz specjalistycznych porad lekarskich.

Liczba wyświetleń: 813

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.