Aktualności

Kolejne inwestycje drogowe w gminie Kowala

2009.07.06 00:00 , aktualizacja: 2012.05.24 15:41

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

3 lipca br. w Kowali odbyło się przekazanie do użytku zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 733. W uroczystości uczestniczył m. in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Na prawie 2 km drogi ułożona została nowa nawierzchnia o szerokości 6 m. Wykonane zostało odwodnienie, wjazdy do posesji oraz chodnik. Koszt tej inwestycji wyniósł ok. 2,5 mln złotych i został sfinansowany ze środków Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, natomiast koszt przygotowania projektu pokryty został ze środków własnych Gminy Kowala.

Gratulując władzom sprawnie zrealizowanej inwestycji Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz przypomniał, że to kolejny zmodernizowany odcinek drogi na terenie gminy Kowala – w czerwcu ubiegłego roku otwarto po przebudowie odcinek drogi wojewódzkiej nr 744. Wyraził także nadzieję, że dzięki prowadzonym pracom modernizacyjnym poprawi się zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podróżowania po południowym Mazowszu.

Liczba wyświetleń: 383

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.