Aktualności

Bezpieczny i wygodny przejazd przez Mogielnicę

2009.07.13 00:00 , aktualizacja: 2012.05.24 11:17

Autor: Łucja Cichocka, Redakcja serwisu internetowego i BiP (na podst. materiałów MZDW), Wprowadzenie: Iwona Dybowska

10 lipca br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 748 relacji Grójec – Nowe Miasto nad Pilicą na terenie miasta Mogielnica.
 

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 748 zrealizowana została w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Mogielnica, który sfinansował przebudowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. W ramach rozbudowy wykonano: nową wzmocnioną konstrukcję jezdni (podbudowa, warstwa wiążąca ścieralna), przebudowano istniejące i wybudowano nowe chodniki, zjazdy indywidualne i publiczne oraz miejsca parkingowe. Przebudowano infrastrukturę w pasie drogowym, w tym kanalizację deszczową i sanitarną, wodociąg i instalacje energetyczne, teletechniczne i gazowe.

W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe, azyle na przejściach dla pieszych oraz wybudowano nowe rondo w miejscu istniejącego skrzyżowania. Zmodernizowany odcinek ma prawie 2 km długości, a koszt jego modernizacji został dofinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego kwotą ponad 5,3 mln zł.

Podczas uroczystości Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz pogratulował władzom Mogielnicy szybkiej i sprawnej realizacji inwestycji – wszystkie prace udało się przeprowadzić w ciągu 6 miesięcy. Przypomniał także, że w budżecie województwa na bieżący rok na wydatki związane z infrastrukturą drogową przeznaczono niemal 415 mln zł.

Liczba wyświetleń: 577

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.