Aktualności

Samochody dla straży pożarnej

2009.07.15 00:00 , aktualizacja: 2012.05.24 09:57

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

O 13 samochodów, jedną cysternę i dwa podnośniki hydrauliczne wzbogacą się strażacy z Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej na Mazowszu. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel 1 milion złotych.
 

Dzięki porozumieniom podpisanym 15 lipca br. pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej i samorządami lokalnymi pojazdy oraz sprzęt trafią do strażaków z Ostrołęki, Radomia, Płocka oraz z powiatów: makowskiego, sierpeckiego, pułtuskiego, warszawskiego-zachodniego, ciechanowskiego, grójeckiego, kozienickiego, mińskiego, mławskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, zwoleńskiego i żuromińskiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje zakup pojazdów oraz sprzętu dla Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej z subregionu ostrołęcko-siedleckiego kwotą 400 tys. zł, ciechanowsko-płockiego – 290 tys. zł, radomskiego – 140 tys. zł oraz warszawskiego – 170 tys. zł.

Jednostki PSP zostały wytypowane na podstawie zebranych danych i analizy potrzeb przez Mazowiecką Wojewódzką Komendę Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystość stała się też okazją do obdarowania Marszałka Adama Struzika okazałą statuetką św. Floriana - patrona strażaków. Wyróżnienie, jako wyraz wdzięczności za podejmowane inicjatywy służące podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza, wręczył nadbryg. Ryszard Psujek - Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP.

Liczba wyświetleń: 750

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.