Aktualności

Zespół ds. utworzenia MAE zakończył pracę

2009.07.17 00:00 , aktualizacja: 2012.05.23 14:06

Autor: Arkadiusz Piotrowski, MAE, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniu 17 lipca 2009 r. odbyło się szóste i zarazem ostatnie posiedzenie międzydepartamentalnego Zespołu Roboczego koordynującego prace związane z tworzeniem i promocją Mazowieckiej Agencji Energetycznej. Zespołowi przewodniczył Wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

Głównym zadaniem Zespołu była koordynacja działań w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zmierzających do utworzenia Mazowieckiej Agencji Energetycznej i rozpoczęcia przez nią działalności.

W pracach Zespołu uczestniczyli przedstawiciele Kancelarii Marszałka, Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego, Departamentu Skarbu i Finansów, Departamentu Środowiska oraz Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich. Obsługę Zespołu prowadził Wydział Współpracy Naukowo-Gospodarczej z Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego.

Mazowsze w 2008 r. jako jeden z pierwszych regionów w Polsce otrzymało grant z Unii Europejskiej w wysokości 250 tys. euro w ramach programu „Inteligentna Energia dla Europy” na realizację projektu pn. „Mazowiecka Agencja Energetyczna”, związanego z energią odnawialną. Działalność Agencji ma wpłynąć na zwiększenie wykorzystania potencjału energetycznego województwa i poprawę efektywności energetycznej na Mazowszu.

Działania Zespołu doprowadziły do utworzenia i rozpoczęcia działalności przez Mazowiecką Agencję Energetyczną, zgodnie z postanowieniami Umowy o grant. Główny cel powołania Zespołu został osiągnięty. Obecnie wiodącą rolę w realizacji zadań wynikających z Umowy objęła Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. (www.mae.mazovia.pl).

Zespół przyjął sprawozdanie z działalności oraz wysłuchał informacji o stanie realizacji Umowy o grant. Jak podkreślił Marek Kozłowski, Prezes Zarządu Mazowieckiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. realizacja projektu pn. „Mazowiecka Agencja Energetyczna” przebiega zgodnie z planem, a agencja przechodzi właśnie z fazy rozpoczęcia działalności do realizacji zadań wynikających z grantu.

Wicemarszałek Stefan Kotlewski podziękował wszystkim zaangażowanym w utworzenie Agencji i tym samym zakończył prace Zespołu.

Liczba wyświetleń: 636

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.