Aktualności

Policyjny jubileusz w Płocku

2009.07.23 00:00 , aktualizacja: 2012.05.23 13:15

Autor: Barbara Chrzanowska, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

22 lipca br. w Płocku zorganizowano mazowieckie obchody 90-lecia policji polskiej i corocznego Święta Policji. Uroczystości odbywały się na Starym Rynku, w Muzeum Mazowieckim i amfiteatrze pod patronatem m. in. Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
 

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Płocku, przy współpracy m. in. Samorządu Województwa Mazowieckiego i Urzędu Miasta, zaprosili na Stary Rynek, gdzie w części oficjalnej wręczono awanse zawodowe, odznaczenia i nagrody. Goście, m. in: Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński, Wicemarszałek Stefan Kotlewski, władze miejskie, powiatowe i najwyższe władze policji z Mazowsza, wysłuchali przemówień i obejrzeli inscenizowany pościg. Najmłodsza część publiczności miała okazję z bliska poznać najnowsze radiowozy, czołg, pokonać rowerowy tor przeszkód czy wykonać odcisk linii papilarnych. Imprezę uświetniły występy aktorów Teatru Dramatycznego, cheerleaderek i „Dzieci Płocka”.

W tym samym czasie w Muzeum Mazowieckim odbywał się wernisaż wystawy „90 lat policji”. Nie zabrakło na niej dokumentów, fotografii, mundurów, kolekcji miniaturowych radiowozów. Atmosferę dawnych lat oddawali spacerujący po ulicy Tumskiej statyści w przedwojennych mundurach, kataryniarz i zaparkowany przed budynkiem samochód i motocykl. Wystawa czynna będzie dla zwiedzających do 5 sierpnia br.

Liczba wyświetleń: 753

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.