Aktualności

Obchody rocznicowe w Gąbinie

2009.09.03 00:00 , aktualizacja: 2012.05.21 15:13

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

1 września br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w obchodach 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Gąbinie.
 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Po mszy delegacja z Marszałkiem Adamem Struzikiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofem Jadczakiem, przedstawicielami powiatu, organizacji społecznych, szkół, zakładów pracy złożyła wieńce i wiązanki . Oprawę muzyczna uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP Gąbin.

W swoim przemówieniu Marszałek Adam Struzik podkreślił heroizm żołnierzy walczących w obronie ojczyzny, przypomniał również, że szczególnie ważne jest zachowanie pamięci o tamtych czasach i przekazanie prawdy historycznej następnym pokoleniom.

Marszałek Adam Struzik wspólnie z dziećmi z gąbińskich szkół oraz kombatantami zapalili symboliczny znicz upamiętniający poległych w walkach oraz ofiar II wojny światowej.
W programie obchodów znalazło się również podsumowanie konkursu „Wojna i Okupacja na terenie Gąbina i okolic” oraz otwarcie wystawy okolicznościowej w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej.

Liczba wyświetleń: 694

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.