Aktualności

Liceum w Ostrowi Mazowieckiej ma już 100 lat

2009.09.15 00:00 , aktualizacja: 2012.05.21 09:11

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej kształci młodzież już od 100 lat. W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się w dniach 11-13 września br., wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Liceum im. Mikołaja Kopernika jest jedną z najstarszych szkół średnich na Mazowszu. Placówka kładzie nacisk nie tylko na wysoki poziom kształcenia młodzieży, lecz także na przygotowanie uczniów do wejścia w dorosłość i do brania udziału w życiu społecznym. Dba o wszechstronny rozwój wychowanków, zapewniając im bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i organizując liczne imprezy oraz wydarzenia kulturalne i sportowe. Wsparte tradycją metody nauczania przekładają się na sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach, co daje możliwość ubiegania się o indeksy najlepszych uczelni w Polsce i za granicą.

Uczniowie wychowywani są w duchu patriotyzmu, w poczuciu poszanowania historii naszego narodu oraz kultywowania tradycji. O historii liceum zdobywają wiedzę dzięki Izbie Historii Szkoły, bogato wyposażonej w eksponaty z przeszłości, zdjęcia i kroniki oraz dzięki monografii opracowanej przez Koło Wychowanków.

Obchody stulecia istnienia Gimnazjum i Liceum im. Mikołaja Kopernika stały się okazją do uhonorowania placówki Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wręczając odznaczenie, w uznaniu zasług na rzecz rozwoju Mazowsza, pogratulował władzom szkoły dotychczasowych osiągnięć i podziękował za wkład w kulturotwórcze działania sprzyjające rozwojowi i promocji regionu.

Liczba wyświetleń: 757

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.