Aktualności

Wizyta marszałka w powiecie żuromińskim

2009.09.21 00:00 , aktualizacja: 2012.05.21 08:45

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

18 września br. Marszałek Adam Struzik odwiedził powiat żuromiński. Celem wizyty było zapoznanie się z etapem realizacji rozpoczętych inwestycji oraz udział w uroczystym otwarciu zakończonych przedsięwzięć dofinansowanych środkami pochodzącymi z budżetu województwa mazowieckiego.
 

Wizytę rozpoczęło spotkanie z mieszkańcami gminy Siemiątkowo. Następnie marszałek wziął udział w otwarciu zmodernizowanej drogi powiatowej nr 4611W na odcinku Zieluń – Wylazłowo. Przebudowa drogi została dofinansowana kwotą 750 tys. zł w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza.

Do użytku oddano również przebudowaną drogę wojewódzką nr 563 Rypin – Żuromin – Mława w miejscowości Zielona. Całkowity koszt modernizacji wyniósł blisko 1,8 mln zł. Zakres wykonanych prac oprócz typowych robót drogowych objął również budowę kolektora deszczowego, chodników, montaż separatora ścieków deszczowych oraz położenie nawierzchni bitumicznej, która zdecydowanie poprawi komfort jazdy na drodze.

Wizyta stała się również okazją do zaprezentowania Marszałkowi nowo wybudowanej oczyszczalni ścieków w Zielonej. Inwestycja dofinansowana została z budżetu województwa mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza 2008 kwotą 150 tys. zł.

Marszałek Adam Struzik pogratulował lokalnym władzom samorządowym zaangażowania w rozwój regionu i sprawnej realizacji przedsięwzięć. Wyraził nadzieję, że inwestycje wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania mieszkańców powiatu i całego Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 566

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.