Aktualności

Uroczystości dożynkowe w powiecie płońskim

2009.09.21 00:00 , aktualizacja: 2012.05.18 15:36

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

20 września br., w Starej Wronie, w powiecie płońskim, odbyły się dożynki parafialno – gminne. W uroczystościach wziął udział m.in. Wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

Obchody Święta Plonów w gminie Joniec i Załuski rozpoczęły się mszą świętą, podczas której poświęcono dożynkowe wieńce. Tegoroczne uroczystości w Starej Wronie stały się również okazją do uroczystego zakończenia renowacji blisko 100-letniego ołtarza głównego w kościele parafialnym. Przeprowadzenie prac restauratorskich możliwe było dzięki dofinansowaniu udzielonemu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. W ramach dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Województwa Mazowieckiego, przeznaczono na ten cel 55 tys. zł.

Wicemarszałek Stefan Kotlewski podziękował rolnikom za całoroczny trud pracy na roli oraz pogratulował władzom gminy finalizacji prac konserwatorskich. Zaznaczył, że poprzez pielęgnowanie tradycji i ochronę dziedzictwa kulturowego mieszkańcy gminy mają znaczący wkład w budowę silnego i atrakcyjnego regionu.

Liczba wyświetleń: 808

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.