Aktualności

Białobrzegi inwestują

2009.09.22 00:00 , aktualizacja: 2012.05.18 14:26

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

20 wrześnie br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wziął udział w uroczystym otwarciu aż 7 inwestycji realizowanych na terenie Miasta i Gminy Białobrzegi.
 

W gminie oddano do użytku m. in. inwestycje infrastrukturalne: zmodernizowaną drogę wojewódzką nr 731, chodniki, zatoki parkingowe, ścieżki rowerowe, ulicę Rzemieślniczą, gdzie zbudowano chodniki i nawierzchnię ulicy Jałowcowej w dzielnicy Borki. O nowy plac zabaw wzbogaciły się Publiczne Przedszkole nr 1 i Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka. W publicznym gimnazjum została wykonana termomodernizacja całego budynku, uroczyście przekazano również do użytku tereny rekreacyjne nad Pilicą gdzie przebudowana została droga dojazdowa, plac parkingowy i chodniki, poszerzona plaża i zamontowane ławki parkowe.

Zakończenie oficjalnej części uroczystości miało miejsce nad Pilicą w trakcie finału Sceny Letniej 2009. Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz pogratulował władzom Miasta i Gminy Białobrzegi zrealizowanych inwestycji. Podkreślił, że jest to efekt dobrej współpracy samorządów wszystkich szczebli. Przypomniał, że w finansowaniu poszczególnych inwestycji miał swój udział także Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na przebudowę drogi wojewódzkiej przeznaczono z budżetu województwa kwotę ponad 580 tys. zł, na zagospodarowanie terenów nadpilicznych 500 tys. zł, a na inwestycje w placówkach oświatowych blisko 350 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 924

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.