Aktualności

Ekologiczne święto w Lucieniu

2009.09.23 00:00 , aktualizacja: 2012.05.18 11:14

Autor: Barbara Chrzanowska, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w II Dożynkach Ekologicznych Gminy Gostynin, które odbyły się 20 września br. w Lucieniu.
 

Wzorem ubiegłorocznego święta plonów, które miało miejsce w Solcu, Gmina Gostynin i Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprosili mieszkańców powiatu, rolników i zagranicznych gości z zaprzyjaźnionego miasta Burgkunstadt w Niemczech na niedzielne popołudnie. Po mszy, korowód dożynkowy, prowadzony przez orkiestrę strażacką, przemaszerował na boisko przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu.

W tradycyjnej części obrzędowej nastąpiło uroczyste przekazanie bochnów chleba. Następnie wręczono 12 odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa”. Nie zabrakło nagród za najdoskonalsze wieńce, konkursu KRUS „Pracuj bezpiecznie” i degustacji produktów oraz potraw ekologicznych. Priorytet organizacji dożynek bowiem to regionalna promocja rolnictwa ekologicznego.

W artystycznej odsłonie wystąpiły m. in. dziecięce zespoły pieśni i tańca. Wyjątkowo wysoka frekwencja to zasługa doskonałej promocji gminy, a także bogatej oferty wystawienniczej rolników, hodowców i stowarzyszeń.

Uroczystości dożynkowe odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 631

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.