Aktualności

Dni Rosji w Płocku

2009.09.28 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 15:01

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 25-26 września br. Płock świętował Dni Rosji. W otwarciu wystawy pn. „Rosyjskie i Polskie Skarby Kultury UNESCO”, inaugurującej obchody, wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

W programie uroczystości poświeconych naszemu wschodniemu sąsiadowi znalazły się m.in.: koncert najsłynniejszych rosyjskich romansów, spotkanie z Grzegorzem Wiśniewskim, autorem przewodnika po Moskwie, pokaz filmu dokumentalnego o petersburskich białych nocach. Uczestnicy obchodów mogli również spróbować herbaty z prawdziwego samowara.

Współczesną Rosję płocczanie podziwiać mogą dzięki wystawie fotografii otwartej w Ratuszu, dostępnej dla odwiedzających do końca września. Dni Rosji stały się także okazją do spotkania władz Płocka z przedstawicielami ambasady rosyjskiej. Wspólne inicjatywy, sprzyjające dialogowi i wymianie doświadczeń kulturowych łamią stereotypy i służą zacieśnieniu współpracy pomiędzy krajami.

Patronat honorowy nad Dniami Rosji w Płocku objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 459

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.