Aktualności

Koniec studenckich wakacji

2009.10.01 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 14:11

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

1 października br. studenci z obszaru całej Polski rozpoczynają kolejny rok akademicki. W uroczystej inauguracji, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku jest pierwszą w historii tego miasta samodzielną uczelnią państwową, cieszącą się już dziesięcioletnim doświadczeniem. W ciągu dotychczasowej działalności uczelnia aktywnie zabiegała o zapewnienie najwyższego poziomu kształcenia swoim absolwentom oraz o rozsławianie dobrego imienia całego Mazowsza w kontaktach międzyuczelnianych.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podziękował władzom uczelni i studentom za kulturotwórcze działania sprzyjające rozwojowi i promocji regionu. Podkreślił, że w dzisiejszych czasach zdobycie rzetelnego wykształcenia staje się obowiązkiem każdego Polaka. Życzył całej społeczności akademickiej satysfakcji z rozpoczynającego się kolejnego roku pracy i sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a immatrykulowanym studentom umiejętnego korzystania z przywilejów bycia żakiem oraz radości w kontaktach z rówieśnikami.

Liczba wyświetleń: 485

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.