Aktualności

Inauguracja Roku Akademickiego 2009/2010 w Wojskowym Instytucie Medycznym

2009.10.02 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 13:45

Autor: Patryk Stolarski, Departament Organizacji, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

1 października br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Auli Głównej Wojskowego Instytutu Medycznego.
 

W trakcie uroczystości, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, odczytał list skierowany do Dyrekcji Instytutu oraz studentów. Dziękując za zaproszenie podkreślił jak wielką rolę w życiu codziennym odgrywa ciągła nauka oraz samodoskonalenie się. Szczególnie ważne jest to w zawodzie lekarza, który niosąc pomoc pacjentom musi wybierać jak najskuteczniejszą drogę rozwiązania, korzystając z nowoczesnych metod i sprzętu.

Uroczystość była także okazją do wręczenia dyplomów doktorskich dla kadry medycznej upamiętniających trud i poświęcenie dla nauki, jaką jest medycyna.

Warto przypomnieć, iż Wojskowy Instytut Medyczny to profesjonalna kadra, ciesząca się autorytetem w kraju i za granicą. To także prężnie działająca placówka, która poprzez studia podyplomowe, prowadzenie kursów doszkalających, organizowanie sympozjów i konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym kształci kadrę medyczną na wysokim europejskim poziomie.

Wiedza i umiejętności, które studenci zdobędą w murach tej placówki pomogą im ratować życie pacjentów nie tylko z Mazowsza, ale i całego kraju. Dlatego tak ważne jest dostrzeżenie potencjału i podejmowanie inicjatyw, aby umożliwić wykonywanie zawodu lekarza na jak najwyższym poziomie tak, aby nasze zdrowie było w najlepszych rękach, a jednym z miejsc, które to zapewnia jest właśnie Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie.

Liczba wyświetleń: 540

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.