Aktualności

Święto Chleba w Gminie Płońsk

2009.09.29 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 14:26

Autor: Józef Kaliński, Delegatura UMWM w Ciechanowie (na podst. inf. Urzędu Gminy Płońsk), Wprowadzenie: Iwona Dybowska

27 września br. w Siedlinie odbyły się IV Płońskie Gminne Dożynki. W uroczystościach wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Obchody Święta Plonów rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą Polową, odprawioną w intencji rolników, celebrowaną przez proboszcza miejscowej parafii ks. Edmunda Makowskiego.

Tradycyjnie starostowie dożynek dzielili bochen chleba wypieczony z tegorocznego ziarna. Odbył się także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który wygrali uczniowie z Zespołu Szkół w Lisewie. Obchodom towarzyszyły okolicznościowe atrakcje – występy lokalnych artystów, zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Uroczystości były oficjalnym podsumowaniem całorocznego gospodarskiego wysiłku oraz znakomitą okazją do integracji społeczności i promocji regionalnych tradycji. Dożynki odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali również Radny Województwa Mazowieckiego Henryk Antczak oraz Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa.

Liczba wyświetleń: 324

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.