Aktualności

Inauguracja Roku Akademickiego na Wydziale Prawa i Administracji UW

2009.10.01 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 13:52

Autor: Dorota Wójcicka-Zapotoczny, UW, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

28 września br. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2009/2010, rozpoczynająca 202. rok nauczania prawa na Wydziale Prawa i Administracji.
 

Nowy rok akademicki zainaugurował dziekan Wydziału Prawa i Administracji – prof. Krzysztof Rączka. Wykład nt. „Prawo pracy w dobie kryzysu gospodarczego”, skierowany do nowych adeptów prawa, wygłosiła prof. Małgorzata Gersdorf. Uroczystości tradycyjnie uświetniło wystąpienie Chóru Akademickiego UW.

Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się m. in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz najwyżsi przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości korporacji prawniczych, stowarzyszeń i instytucji naukowych współpracujących z Wydziałem.

W tym roku, na Wydziale studia rozpoczyna ponad 1800 studentów, z czego 1200 na kierunku prawo, natomiast 600 studentów na kierunku administracja.

Liczba wyświetleń: 396

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.