Aktualności

Inauguracja Roku Akademickiego w Pułtusku

2009.10.05 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 13:42

Autor: Monika Guzowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W pierwszych dniach października we wszystkich wyższych uczelniach w Polsce rozbrzmiewa radosne Gaudeamus igitur. W sobotę, 3 października, br., podobnie było w Pułtusku, gdzie zainaugurowano nowy rok akademicki w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora. Gościem uroczystości był m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta błagalna o błogosławieństwo dla społeczności akademickiej odprawiona w Bazylice Kolegiackiej. Główna uroczystość odbyła się w Auditorium Maximum. Zebranych powitał rektor Akademii prof. dr hab. Adam Koseski. Następnie odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, zwracając się do studentów podkreślił, że zdobycie rzetelnego wykształcenia jest dziś konieczne do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Życzył im zadowolenia z wybranego kierunku studiów oraz zdobycia wiedzy i umiejętności, które pozwolą sprostać silnej konkurencji zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

W tym roku Uczelnia obchodziła jubileusz 15-lecia. Z tej okazji, Marszałek Województwa Mazowieckiego, w uznaniu zasług dla rozwoju Mazowsza uhonorował uczelnię Medalem Pamiątkowym Pro Masovia.

Działalność Akademii to nie tylko praca naukowa. Jest ona obecna w życiu społeczno – kulturalnym i politycznym Mazowsza. Bierze udział i wspiera uroczystości o charakterze historyczno-kulturalnym dotyczące wydarzeń i rocznic związanych z Pułtuskiem i Ciechanowem. Od lat włącza się aktywnie w przedsięwzięcia, promujące tradycje oraz osiągnięcia kultury i sztuki mazowieckich miast i miasteczek. Ponadto posiada szerokie kontakty międzynarodowe. Podpisała porozumienie o współpracy z 14 uczelniami m.in. na Białorusi, w Finlandii, na Litwie, w Niemczech, Rosji, na Ukrainie oraz z Uniwersytetem Stanu Nowy Jork.

W ciągu piętnastu lat wytrwałej i efektywnej pracy Uczelnia zdobyła wysoką pozycję oraz wielkie uznanie. Od dziesięciu lat utrzymuje się w pierwszej trójce w rankingu najlepszych wyższych uczelni niepublicznych w Polsce przeprowadzanych przez „Wprost” „Politykę”, oraz „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”. Akademia Humanistyczna jest także członkiem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, należy też do European University Association oraz Compostela Grupo De Universidades.

Liczba wyświetleń: 844

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.