Aktualności

Płoccy studenci wracają do nauki

2009.10.05 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 13:37

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

2 października br. studenci płockiej Szkoły Nauk Technicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej rozpoczęli kolejny rok akademicki. W uroczystościach inauguracyjnych wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Była to już 43. inauguracja w historii Szkoły. Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku utworzona została w 1967 roku, w celu stworzenia bazy edukacyjnej w miejscu szczególnego rozwoju rolnictwa, budownictwa i przemysłu petrochemicznego. Podążająca z duchem czasu Uczelnia jest dziś placówką o atrakcyjnej, nowoczesnej i trafiającej w potrzeby rynku ofercie kształcenia.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, w słowach skierowanych do studentów i kadry dydaktycznej, pogratulował wieloletniej tradycji Uczelni oraz podkreślił znaczenie stałego samodoskonalenia w czasach silnej rywalizacji na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Zaznaczył, że motywującym dla studentów powinien być fakt, iż płocka Szkoła Nauk Technicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej utrzymuje silną pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku edukacyjnym. Wszystkim uczestnikom uroczystości Marszałek życzył satysfakcjonujących osiągnięć i radości płynącej z obcowania z dorobkiem intelektualnym minionych pokoleń.

Liczba wyświetleń: 432

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.