Aktualności

Open Days 2009 – Europejski Tydzień Regionów i Miast

2009.10.08 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 12:57

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 5 – 8 października br. w Brukseli odbyły się „Open Days – Europejski Tydzień Regionów i Miast” – coroczna impreza organizowana wspólnie przez dwie instytucje unijne: Komitet Regionów oraz Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: Globalne Wyzwania, Europejskie Odpowiedzi.
 

Województwo Mazowieckie uczestniczyło w konglomeracie Partnerstwo Regionalne w Europejskich Regionach Przemian, którego partnerem wiodącym jest Kraj Związkowy Saksonia – Anhalt. Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w ramach seminarium pt. „Wyjątkowa sytuacja >>regionów przemian<< w Europie i aktualna rola Polityki Spójności” przygotowało prezentację pn. „Współpraca obszarów miejskich i peryferyjnych w regionach przemian – na przykładzie Mazowsza”.

Podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast odbyło się łącznie 125 seminariów, warsztatów, debat i wystaw w których wzięło udział ok. 7000 uczestników. Przy tegorocznej edycji wydarzenia współpracowały 213 regiony i miasta z 33 państw, które utworzyły 24 konglomeraty.

Celem Open Days jest przede wszystkim ułatwianie debaty i tworzenie sieci wymiany informacji i poglądów pomiędzy ekspertami i osobami odpowiedzialnymi za podejmowanie decyzji w sektorze publicznym, prywatnym oraz finansowym w zakresie rozwoju regionalnego i lokalnego.

Województwo Mazowieckie podczas „OPEN DAYS” reprezentowali m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Radni Województwa Mazowieckiego- Erwina Ryś – Ferens i Paweł Sulowski.

Liczba wyświetleń: 704

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.