Aktualności

Jubileusz Praskiej Giełdy Spożywczej

2009.10.09 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 12:43

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej (na podst. inf. PGS), Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Zakończył się „Tydzień z Praską Giełdą Spożywczą” zorganizowany w związku z 18. rocznicą powstania Giełdy. 8 października br. podczas dorocznego pikniku jubileuszowego odbyło się wręczenie statuetek „Solidny Partner Praskiej Giełdy Spożywczej” oraz laurów „Hurtownia Przyjazna Klientowi”. W uroczystości wzięli udział m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Statuetka „Solidny Partner Praskiej Giełdy” przyznawana jest przez Kapitułę Nagrody najwybitniejszym spośród zgłoszonych kandydatów. Skierowana jest ona do wszystkich, którzy wspierają i budują pozytywny wizerunek rynków hurtowych oraz promują konsumpcję świeżych artykułów spożywczych, produktów ekologicznych i tradycyjnych, a także do tych, którzy prowadzą nimi obrót.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził uznanie dla idei Praskiej Giełdy Spożywczej i jej partnerów. Podkreślił, że w interesie każdego mieszkańca Mazowsza jest wspieranie działalności, której celem jest dostarczanie konsumentom produktów konkurencyjnych cenowo i reprezentujących najwyższe europejskie standardy. Marszałek podziękował tegorocznym laureatom za wkład w rozwój rynku hurtowego i wyraził nadzieję, że honorowe odznaczenie będzie mobilizacją do dalszych inicjatyw przyczyniających się do wzrostu gospodarczej konkurencyjności regionu.

W ramach „Tygodnia z Praską Giełdą Spożywczą” zorganizowano cykl imprez mających na celu wspieranie polskiego handlu, rozwoju krajowej przedsiębiorczości oraz poprawę jakości obsługi klientów. Uhonorowano również zwycięzców plebiscytu o laur „Hurtownia Przyjazna Klientowi”. W plebiscycie nagrody zostały przyznane w drodze głosowania klientów Giełdy, którzy oceniali jakość towarów, bogactwo oferty i konkurencyjność cen. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji: degustacje produktów, kiermasze i konkursy. Podczas pikniku odbyły się m.in. aukcje prac malarskich dzieci i młodzieży, nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Barwy Jesieni” oraz rzeźb wykonanych przez młodzież podczas happeningu „Świat z makaronu”, z których dochód przekazano na rzecz Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ząbkach.

Liczba wyświetleń: 573

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.