Aktualności

W Warszawie powstanie Centrum Alergologiczno-Laryngologiczno-Audiologiczne

2009.10.14 00:00 , aktualizacja: 2012.05.16 09:56

Autor: Justyna Michniewicz, Kancelaria Sejmiku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Sejmik Województwa Mazowieckiego, na posiedzeniu w dniu 12 października br., zatwierdził m.in. statut SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, zgodnie z którym w miejsce działalności stacjonarnej przy ul. Siennej w Warszawie powstanie Centrum Alergologiczno-Laryngologiczno-Audiologiczne.
 

Centrum pełnić będzie rolę nowoczesnego, dobrze wyposażonego ośrodka diagnostyczno-leczniczego, świadczącego również szeroki zakres usług specjalistycznej opieki ambulatoryjnej. Lecznictwo stacjonarne, rehabilitacja ambulatoryjna, opieka specjalistyczna i wysokospecjalistyczna diagnostyka koncentrować będzie się w szpitalu w Dziekanowie Leśnym.

Przyjęto również statut Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku oraz zmiany statutu Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego. Ograniczono działalność poradni: otolaryngologicznej, geriatrycznej, lekarza rodzinnego, stomatologicznej, zaopatrzenia ortopedycznego gabinetu pielęgniarki środowiskowej i położnej środowiskowej Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie, na korzyść wzbogacenia oferty o wysokospecjalistyczne operacje chirurgiczne, kompleksową opiekę nad chorymi z guzami litymi przewodu pokarmowego.

Sejmik zgodził się na wsparcie finansowe rewitalizacji zabytkowej linii Starachowickiej Kolei Dojazdowej Starachowice Wschodnie Wąskotorowe – Iłża. Pomoc wyniesie przeszło 341,5 tys. zł. Po otrzymaniu pisemnej informacji o uzyskaniu dofinansowania na to przedsięwzięcie w ramach RPO WM 2007–2013, województwo mazowieckie przekaże powiatowi tę kwotę na wkład własny projektu.

Przyjęto uchwały w sprawie określenia programu ochrony powietrza dla stref miasta Ostrołęki oraz powiatów: ostrowskiego, wołomińskiego, makowskiego, mławskiego, pułtuskiego, legionowskiego.

Uchwalono zmiany w statucie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Natomiast „Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie”, które samorząd województwa mazowieckiego przejął z początkiem 2009 roku, nadano – zgodnie z ustawą o muzeach – statut. Nowe brzmienie statutu otrzymało Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Radni przyjęli także projekty uchwał dotyczących: zmian budżetu Województwa Mazowieckiego na 2009 rok, przyjęcia list beneficjentów, realizowanych zadań i kwot dotacji celowych w ramach realizacji „Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza” z komponentami w 2009 roku oraz przedstawicieli Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Regionalnej Radzie Ochrony Przyrody.

Liczba wyświetleń: 636

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.