Aktualności

Dzień Ratownictwa Medycznego w Płocku

2009.10.16 00:00 , aktualizacja: 2012.05.15 15:56

Autor: Iwona Dybowska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

16 października br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w obchodach Dnia Ratownictwa Medycznego w Płocku. Podczas uroczystości wręczono honorowe odznaczenia osobom zasłużonym dla ratowania zdrowia oraz życia mieszkańców Mazowsza.
 

Uroczystości zorganizowane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku rozpoczęły się prezentacją multimedialną przybliżającą zasady pracy, misję i istotę ratownictwa medycznego, którego podstawowym zadaniem są błyskawiczna reakcja i udzielanie profesjonalnej pomocy w stanach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia.

Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego stały się okazją do uhonorowania zasług osób szczególnie zaangażowanych i wyróżniających się w niesieniu pomocy potrzebującym. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik pogratulował odznaczonym wybitnych zasług oraz skierował słowa uznania do wszystkich uczestników spotkania. Podkreślił, że praca w ratownictwie medycznym jest źródłem satysfakcji i zadowolenia, ale jednocześnie stanowi trudną i odpowiedzialną misję. Wyraził wdzięczność za poświęcenie i determinację w pracy na rzecz ochrony najcenniejszej wartości, jaką jest życie drugiego człowieka.

Liczba wyświetleń: 630

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.