Aktualności

Samorządowy Oskar dla Marszałka

2009.10.21 00:00 , aktualizacja: 2012.05.15 09:39

Autor: Agnieszka Stabińska, Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Województwa Mazowieckiego został uhonorowany Nagrodą im. Grzegorza Palki przyznaną przez Ligę Krajową za działania na rzecz zwiększenia atrakcyjności i konkurencyjności województwa mazowieckiego na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Uroczyste wręczenie nagrody, uznawanej za najbardziej prestiżowe wyróżnienie samorządowe, odbyło się 18 października br. w Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie.
 

Marszałek Adam Struzik podkreślił szczególną wagę wyróżnienia oraz to, że przyznanie nagrody zbiegło się w czasie z jubileuszem 25-lecia aktywnego działania w lokalnych wspólnotach. Podkreślił, że samorządność, solidarność i umiejętność współpracy są wartościami, które ze względu na ich ponadczasowy charakter, należy szczególnie cenić. Podziękował także wszystkim, z którymi od wielu lat działa na rzecz rozwoju województwa mazowieckiego.

Nagroda im. Grzegorza Palki, przyznawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Ustanowiona została w 1997 roku dla uhonorowania jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Prezydenta Łodzi – Grzegorza Palki.

W tym roku do nagrody zgłoszonych zostało 31 wniosków obejmujących 28 kandydatów. Kapituła, pod przewodnictwem Prezydenta Częstochowy - Tadeusza Wrony, przyznała 6 nagród w trzech równorzędnych kategoriach: ogólnopolskiej, samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym  oraz działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym, a także 8 wyróżnień.

Laureaci otrzymali srebrne medale pamiątkowe, zaprojektowane przez Lecha Zdrojewskiego, zaś wyróżnieni Dyplomy.

W latach poprzednich laureatami byli m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński, Premier Jerzy Buzek, Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej Danuta Hübner, prof. Jerzy Regulski, prof. Michał Kulesza oraz minister Grażyna Gęsicka. 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 32 kB, Liczba pobrań: 301, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 627

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.