Aktualności

Jubileusz 25-lecia Oddziału Kardiologii

2009.10.23 00:00 , aktualizacja: 2012.05.14 13:52

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Oddział Kardiologii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie służy mieszkańcom stolicy już od 25 lat. W uroczystościach jubileuszowych połączonych z obchodami Dnia Ratownictwa Medycznego, które odbyły się 22 października br., wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Członek Zarzadu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
 

Podczas Dnia Otwartego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie pracownicy medyczni przeprowadzili szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zasad postępowania w celu ratowania życia. Instruktaż przeprowadzony został z wykorzystaniem najnowszego sprzętu dydaktycznego. Odbyła się także prezentacja poszczególnych ambulansów używanych w Pogotowiu Ratunkowym. Uczestnicy imprezy mogli również skorzystać z bezpłatnych badań: pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru poziomu cukru we krwi, wykonania zapisu EKG z opisem przygotowanym przez lekarza kardiologa w centrum teletransmisji oraz badania wysycenia krwi tlenem.

Uroczystości plenerowe zwieńczyła jubileuszowa gala w Teatrze Polskim. Obchody 25-lecia stały się okazją do wyróżnienia 46 zasłużonych i wieloletnich pracowników Oddziału Kardiologii oraz ludzi związanych bezpośrednio z ratownictwem medycznym. Marszałek Adam Struzik pogratulował jubileuszu wszystkim pracownikom oddziału i podkreślił niekwestionowane znaczenie ich zawodowego wysiłku dla mieszkańców Warszawy. Podziękował za wieloletni wkład w rozwój jednostki i profesjonalną realizację odpowiedzialnej misji jaką jest ratowanie ludzkiego życia.

Obchody 25. jubileuszu Oddziału Kardiologii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie odbyły się pod honorowym patronatem m.in. Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Liczba wyświetleń: 596

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.