Aktualności

Unijne wsparcie dla rozwoju infrastruktury drogowej w powiecie ciechanowskim

2009.10.23 00:00 , aktualizacja: 2012.05.14 13:50

Autor: Biuro Prasowe MJWPU, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

22 października br. w Ciechanowie Wicemarszałek Stefan Kotlewski podpisał umowę o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach RPO WM 2007-2013, dotyczącego przebudowy drogi powiatowej 1242W Ojrzeń-Gąsocin-Łady na odcinku Ojrzeń-Gąsocin. Blisko 11 mln zł, pochodzących ze środków unijnych, przeznaczone zostanie na rozwój infrastruktury drogowej w powiecie ciechanowskim.
 

Projekt pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej i przestrzennej obszaru północnego Mazowsza poprzez przebudowę drogi powiatowej 1242W Ojrzeń-Gąsocin-Łady na odcinku Ojrzeń-Gąsocin jest realizowany w ramach Działania 3.1 Infrastruktura drogowa (drogi powiatowe) RPO WM 2007-2013. Przebudowywana droga powiatowa stanowi ważny szlak komunikacyjny, równoległy z drogą krajową nr 60 i powiązany funkcjonalnie z drogą krajową nr 50. Droga ta ma istotne znaczenie szczególnie dla gminy Sońsk, na obszarze której nie ma dróg wojewódzkich i krajowych. W ramach projektu wykonane zostaną: nawierzchnia bitumiczna o szerokości 5,5 m, chodniki o nawierzchni z kostki betonowej, a także zjazdy na drogi boczne i posesje z odwodnieniem i uporządkowaniem pasa drogowego. Przebudowanych zostanie 13,16 km nawierzchni drogi oraz 5 skrzyżowań. Ponadto wybudowanych zostanie 6 zatok autobusowych, 3,65 km chodników, 237 zjazdów. Zmodernizowane zostaną także ronda w Gąsocinie oraz przeprowadzony zostanie remont mostu w miejscowości Łopacin.

Wicemarszałek Stefan Kotlewski wyraził przekonanie, że realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do podwyższenia standardu i poprawy jakości sieci drogowej powiatu ciechanowskiego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podkreślił, że celem inwestycji jest również poprawa dostępności komunikacyjnej obszarów w tej części powiatu oraz aktywizacja społeczna i gospodarcza obszarów wiejskich.

Wartość inwestycji wynosi 12,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 10,8 mln zł.

Liczba wyświetleń: 414

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.